Роботодавцям, які звільняють вагітних, загрожує позбавлення волі – Держпраці

Два роки виправних робіт або арешт на півроку загрожують роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок або молодих матерів.

 

Про це повідомила заступник директора Департаменту контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість Державної інспекції України з питань праці Олена Коновалова.

“Роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок, загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів або арешт на півроку. Крім того, за рішенням суду їм може бути винесене покарання у вигляді виправних робіт строком до двох років. Однак цих покарань вони можуть уникнути, якщо виправлять порушення”, – сказала вона.

До таких порушень, за її словами, відносяться зменшення заробітної плати, звільнення або відмова у прийнятті на роботу через вагітність чи наявність маленької дитини. Олена Коновалова повідомила, що як тільки до Держпраці надходить інформація про порушення трудових прав працівників, на підприємство направляється позапланова перевірка. Якщо інспектор виявить таке порушення, то усі зібрані матеріали передаються до правоохоронних органів.

Олена Коновалова підкреслила, якщо порушуються трудові права вагітної жінки, а вона про це не повідомляє, то контролюючі органи не можуть покарати такого роботодавця. “Якщо до нас надходить інформація про таке порушення, ми одразу на нього реагуємо. Однак без звернень постраждалих виявити такі випадки дуже складно”, – сказала вона. Тому у разі порушення трудових прав працівників фахівець радить звертатись до територіальних інспекцій, які є в кожному регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *