Македонці знову довірили управління країною революціонерам

У неділю в Македонії відбулися дострокові парламентські вибори й другий тур виборів президента країни.
За попередніми даними правляча Внутрішня македонська революційна організація-Демократична партія за македонську національну єдність (ВМРО-ДПМНЄ) перемогла на парламентських виборах.

Після опрацювання 91 відсотка бюлетенів ВМРО-ДПМНЄ одержує 63 депутатські мандати в 123-містному парламенті Македонії. Найбільшій опозиційній партії – Соціал-демократичному союзу Македонії (СДСМ) дістанеться вдвічі менше місць – 34. Пройдуть у парламент також представники двох албанських партій – Демократичного союзу за інтеграцію (ДСІ) – 19 місць, і її основного опонента – Демократичної партії албанців (ДПА) – 6 місць.

Від нової партії ГРОМ екс-міністра праці й соціальної політики Стевчо Якимовського у вищому законодавчому органі країни будуть усього два депутати, а одне місце одержить представник партії Національно-демократичного переродження (НДП), яку очолює екс-мер Гостівара Руфі Османі.

Остаточні результати парламентських виборів оголосять найближчої середи.

Про перемогу в другому турі президентських виборів Георге Іванова, представника ВМРО-ДПМНЄ, оголосив на прес-конференції в Скоп’є лідер партії й прем’єр-міністр Македонії Нікола Груєвський.

“Найголовніший переможець на цих виборах – Македонія. Я вітаю всіх громадян країни з успішним виборчим днем, який минув без ексцесів. Усі, хто голосував, принесли успіх країні”, – заявив Нікола Груєвський.

За його словами, і в другому турі президентських виборів Георге Іванов обійшов основного кандидата на цей пост – представника опозиційного Соціал-демократичного союзу Македонії Стево Пендаровського на 130 000 голосів. Діючого президента Македонії підтримали понад 500 000 громадян країни з 1 779 552, що мають право на голосування.

Георге Іванов переміг і в першому турі президентських виборів, який відбувся 13 квітня. Тоді він набрав 51,62 відсотка голосів.

Але через низьку явку, яка становила 48,72%, переконливої переваги Іванова було недостатньо для проголошення його президентом. Згідно з македонським законодавством, кандидат у президенти може перемогти в першому турі лише в тому разі, якщо за нього проголосує більше половини всіх виборців країни. За Георге Іванова 13 травня проголосували всього близько 450 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *