Засновано громадське об’єднання «Соловецьке Братство»

На установчій конференції, що відбулася у Києві, делегати з різних областей України – учасники багаторічних прощ у Сандармох та на Соловки, де в таборах ГУЛАГу загинули тисячі наших співвітчизників, заснували

На знімку: члени МГО «Соловецьке Братство». Фото Світлани Чорної

Міжнародне громадське об’єднання «Соловецьке Братство». Серед фундаторів нової організації голова Київського товариства політв’язнів та жертв репресій Григорій Куценко, відомі громадські діячі Василь Овсієнко, Роман Круцик, Наталя Осьмак.

МГО  «Соловецьке Братство» ставить за мету  відновлення національної історичної пам’яті, збереження та поширення через ЗМІ та окремі видання  інформації про долі незаконно репресованих радянським тоталітарним режимом співвітчизників, місця радянських концтаборів, тюрем ВЧК-НКВД-МГБ-КГБ та місць таємних розстрілів в’язнів комуністичної системи.

«Соловецьке Братство» планує тісну співпрацю як з такими вітчизняними організаціями, як Інститут Національної памяті, «Меморіал» ім. Василя Стуса, Українська Гельсінська спілка, так із такими організаціями як петербурзький та московський «Меморіали», а також об’єднаннями українців в Російській Федерації та Казахстані. За яскравий приклад такої співпраці може служити участь в щорічних «Соловецьких Прощах» членів Товариства української культури «Калина» в Карелії н а чолі з Ларисою Григорівною Скрипніковою.

Головою МГО «Соловецьке Братство» обрано неодноразового учасника «Соловецьких Прощ», активного громадського діяча Георгія Лук’янчука, а до складу правління війшли відомі громадські діячі: Василь Овсієнко, Роман Круцик, Григорій Куценко, Наталя Осьмак, Вячеслав Тимченко, єпіскоп Володимир Черпак та бандурист Віталій Мороз.

Під час конференції було презентоване видання «Соловецька печаль України», яке підготували члени  нового громадського обєднання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *