Знайдені уламки підводного апарату Титан доставлені на берег разом із тілами загиблих

Після прибуття судна Horizon Arctic до Сент-Джонса, Ньюфаундленд, 28 червня, обломки та докази, вилучені з океанського дна на місці зникнення підводного апарата Titan, будуть передані Береговій охороні США. Це стверджується у повідомленні відомства.

Морська рада по розслідуванням після консультацій з міжнародними партнерськими слідчими агентствами планує перевезти докази на борту катера Берегової охорони США до порту в США для подальшого аналізу та тестування.

Офіційний аналіз припущених людських останків, які були вилучені з-під уламків на місці події, проведуть медичні працівники США.

Капітан Джейсон Нойбауэр, голова Морської ради по розслідуванням, заявив, що докази нададуть слідчим з кількох міжнародних юрисдикцій важливий погляд на причину трагедії.

“Нам ще багато чого треба зрозуміти про фактори, які призвели до катастрофічної загибелі Titan, і допомогти запобігти повторенню подібної трагедії”, – сказав він.

19 червня в Атлантичному океані втрачений зв’язок з підводною лодкою, яка використовувалась для перевезення туристів до місця катастрофи “Титаника”. Берегова охорона США заявила, що в момент зникнення на борту судна було п’ять осіб. ЗМІ повідомляли, що на батискафі була організована екскурсія компанії OceanGate Expeditions.

На борту капсули були 58-річний британський мільйонер Хеміш Хардінг, який раніше був у космосі та кілька разів відвідав Південний полюс; 48-річний британський бізнесмен Шахзада Давуд, член однієї з найбагатших родин Пакистану; його 19-річний син Сулеман Давуд; 77-річний колишній водолаз ВМС Франції Поль-Анрі Наржоле, який, як повідомляється, провів більше часу біля місця катастрофи “Титаника”, ніж будь-який інший дослідник, і був частиною першої експедиції, яка відвідала його у 1987 році; 61-річний виконавчий директор OceanGate Стоктон Раш.

21 червня Берегова охорона США повідомила, що на місці зниклої підлодки зафіксовані посторонні шуми.

22 червня на прес-конференції представники Берегової охорони США заявили, що всі пасажири підводної капсули, ймовірно, загинули. Контр-адмірал Джон Могер повідомив, що апарат дистанційного управління з судна Horizon Artic виявив хвостовий конус підводного корабля Titan приблизно в 0,5 км від носової частини обломків “Титаника”. Також пошуковики виявили додаткові обломки, які свідчать про руйнування барокамери. Серед обломків навколо місця стоянки “Титаника” було виявлено п’ять великих фрагментів. Серед них – носовий обтікач корпуса та велике поле інших обломків.

Обломки “Титаника”, який затонув у 1912 році, знаходяться на глибині близько 3810 м на південь від канадського острова Ньюфаундленд.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *