Понад 400 компаній в Україні намагаються приховати бізнес-зв’язки з країною-агресором

Графічне зображення, що ілюструє взаємодію між компаніями та владою в контексті бізнес-зв'язків в Україні.

Спроби приховати бізнес-зв’язки

За даними платформи відкритих даних Опендатабот, в Україні існує понад 400 компаній, які ведуть активні спроби приховати свої бізнес-зв’язки з країною-агресором. Це підтверджує наявність низки компаній, які намагаються виключити будь-які зв’язки з цією країною, щоб уникнути можливих наслідків.

Російський слід у компаніях

Особливий акцент робиться на 401 компанії з російським слідом, які, незважаючи на введений мораторій на реєстраційні дії для компаній, що належать громадянам Росії, продовжують вносити зміни та приховувати інформацію про власників та бенефіціарів з РФ. Тут також важливо відзначити, що існують навіть випадки формальних змін власників, які фактично не відображають реальних змін у власності.

Зміни після війни

Згідно зі звітом, за результатами 2022 року понад 10 компаній, які були серед лідерів за виторгом, прибрали зв’язки з агресором після початку повномасштабної війни. Це може свідчити про спроби адаптуватися до змінувшихся умов і уникнути негативних наслідків.

Мораторій на реєстраційні дії

З введенням повномасштабного мораторію на реєстраційні дії для компаній, що мають власників з РФ, стало більш складною завданням здійснювати зміни у власності таких компаній. Це обмеження було введено з метою захисту національних інтересів в контексті військової агресії з боку РФ.

Винятки з правил

Незважаючи на обмеження, певні категорії громадян РФ, які мають власність в українських компаніях, здатні здійснювати зміни у власності. Це стосується громадян, які законно проживають в Україні, а також тих, хто володіє часткою у статутному капіталі компанії менше 10%.

Зміна громадянства та обмеження

Законодавство також дозволяє громадянам РФ, які змінили своє громадянство на інше, не вважаючи цю країну країною-агресором, здійснювати зміни у власності компаній. Це створює певні юридичні можливості для змін у власності, враховуючи нові обставини.

Звіт Опендатабот розкриває складність ситуації з приховуванням бізнес-зв’язків компаній з країною-агресором. Мораторій та обмеження щодо змін у власності створюють виклики для компаній, проте існують винятки, які можуть використовуватися для реорганізації власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *