Форсунки: що це та для чого вони потрібні в автомобілі

Паливні насос форсунки — це важливий елемент двигуна автомобіля, без якого він не може працювати. Однак, при використанні транспортного засобу, з часом ці форсунки можуть вийти з ладу та пошкодити інші деталі авто. Чому це відбувається та як проводиться ремонт насос форсунок — розповідаємо в цій статті.

Що собою являють форсунки

Форсунки (або інжектор) — це важлива частина впорскової системи живлення двигуна внутрішнього згоряння. Вони відповідають за дозування пального в моторі та його перемішування з повітрям. Інжектор під тиском рівномірно розповсюджує пальне у впускний колектор або циліндр двигуна. Таким чином форсунки безпосередньо впливають на стан та працездатність ДВЗ.

Схематично форсунка складається з:

  • металевого корпусу;
  • фільтра;
  • запірної голки з пружиною;
  • розпилювача.

Залежно від керування, форсунки бувають механічними, електромагнітними та п’єзоелектричними. Окремо слід виділити саме насос форсунки. Ця деталь не лише розпилює паливо, але й попередньо стискає його до потрібного тиску.

У сучасних двигунах зазвичай використовується стільки ж форсунок, скільки й циліндрів. Тобто, якщо мотор чотирициліндровий, тоді форсунок у ньому чотири. Винятком є комбіновані системи, в яких пальне подається не лише в циліндри, але й у впускний колектор. В такому випадку кількість форсунок вдвічі більша.

При цьому, слід зазначити, що головним завданням форсунки є не просто подати певну кількість пального, а зробити це в певний час, в певній кількості та під певним тиском. Тільки за цих умов мотор буде працювати правильно та безпечно. Саме тому в сучасних двигунах роботу форсунок регулює електронний блок. Мікропроцесор, контролюючи впорскування форсунки, враховує безліч факторів: натискання на педаль акселератора, швидкість руху автомобіля, температуру антифризу, оберти колінчастого валу тощо. Чим складніша система живлення авто, тим складніша будова електронного блоку.

Які ознаки того, що форсунка вийшла з ладу

Як і будь-яка запчастина, форсунка з часом може вийти з ладу. Ознаками її несправності є:

  • нерівномірна робота двигуна;
  • проблеми із запуском мотора;
  • густий чорний дим з вихлопної труби.

Не варто ігнорувати ці проблеми, адже несправна подача пального негативно впливає на стан систем запалення, газорозподілу та зниження токсичності. Наприклад, зламана форсунка може змити захисну плівку з циліндра й тим самим вивести його з ладу.

Як здійснюється ремонт форсунок

Найпоширенішою причиною несправності форсунок є забруднення їх прецизійних каналів та отворів. В таких випадках проводиться очищення деталі, яке може здійснюватись двома способами:

  • Без демонтажу форсунки. Це дешевший варіант, при якому в паливний бак авто заливаються спеціальні активні присадки. Вони очищають систему від різноманітних забруднень.
  • Зі зняттям форсунки. В такому випадку деталі знімаються з машини та промиваються на спеціальному стенді з допомогою ультразвуку. Такий спосіб ефективніший, проте коштує дорожче.

Після промивання додатково здійснюється діагностика деталі. Якщо промивання не допомогло, тоді форсунку скоріш за все доведеться замінити.

Ремонт форсунок — це відповідальна справа, яку слід довірити лише досвідченим спеціалістам. В Україні здійснити якісну профілактику, промивання та заміну форсунок може сервісний центр Diesel Kyiv.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *